Kompleksowe badania geologiczne

Jesteśmy firmą świadczącą usługi z dziedziny geologii oraz geologii inżynierskiej a także wykonuje wiercenia rdzeniowe na terenie całego kraju. Jako jedyni w Polsce dysponujemy najnowszą maszyną wiertniczą do wierceń geotechnicznych z możliwością wykonywania wierceń rdzeniowych metodą wrzutową do znacznych głębokości.

W naszej działalności wspieramy inwestorów, projektantów i wykonawców, począwszy od etapu rozpoznania podłoża gruntowego i zaprojektowania inwestycji, aż do momentu zakończenia prowadzenia prac budowlanych.

Na początek warto nadmienić, że kompleksowe badania geologiczne oferowane przez naszą firmę odbywają się zarówno na miejscu planowanej budowy, jak i w laboratorium. W praktyce pobieramy próbki gruntu zgodnie z obowiązującą normą, aby w kolejnym kroku przeprowadzić ich badania, które określą nam parametry gruntu tj. ziarnistość, porowatość itp. Geolog wskaże także jasno parametry wód gruntowych na badanym terenie. To niezwykle ważna zmienna, która jest niezbędna do prawidłowego wykonania odwodnienia a docelowo wykonania wykopów i podpiwniczenia. Często bada się również współczynnik pH wody oraz wysadzinowość gruntów.

Inwestorzy, którzy są posiadaczami działki na nachylonym terenie, powinny zainteresować badania geologiczne związane ze statecznością skarpy. Może się bowiem okazać, że przed rozpoczęciem właściwych prac budowlanych konieczne będzie jej odpowiednie wzmocnienie.

Dlaczego warto wykonać badania geologiczne:

– pozwala na świadomy zakup działki pod inwestycję,

pozwala na optymalne zaprojektowanie fundamentów budowli i konstrukcji,

– pozwala na prawidłowe zaprojektowanie posadowienia budynków i innych obiektów budowlanych,

– pozwala prawidłowo zaplanować zagospodarowanie wód z działki.